گوسفند زنده

گوسفند زنده

گوسفند زنده

مرکز دشت مغان عرضه کننده انواع دام زنده و گوسفند زنده فقط در استان تهران می باشد.این مرکز دام زنده و گوسفند زنده همراه با اعزام قصاب در محل را عرضه می نماید.

 

مرکز دشت مغان عرضه کننده انواع دام زنده وگوسفند زنده فقط در استان تهران می باشد.

صادرات گوسفند به عنوان منبع تامین گوشت برای غذای مردم و پشم برای صنایع دستی در حالی انجام می شود که ایران وارد کننده عمده گوشت و پشم است.

پرورش گوسفندان تنها منوط به بردن گوسفندان به چرا و مراتع غنی نیست بلکه در این بین ممکن است مبتلا به بیماریهای شایع گوسفندان شوند. یکی از خطرناک ترین بیماری گوسفندان بیماری آنتروتوکسمی گوسفند زنده می باشد. این بیماری حتی باعث زمین گیر شدن گوسفند و در نتیجه شاید منجر به مرگ گوسفند شود. 

مشخصات گوسفند سالم

لمس کردن مهره های پشت گوسفند زنده می توان به درصد گوشت و چاق و لاغر بودن گوسفند پی برد در مرحله بعد به قسمت دهان و بینی گوسفند نگاه می کنیم، اگر آبریزش یا ترشحات چرکی دیده شود، می توان به نارسایی ریه گوسفند پی برد، در مرحله بعد با کشیدن پشم گوسفند آزمایش ساده ای را انجام می دهیم که اگر پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشان از نارسایی کبد گوسفند است.

همچنین بعد از ذبح گوسفند و خارج کردن جگر گوسفند، باید جگری صاف داشته و با برش جگر گوسفند رنگ جگری آن کاملا مشهود باشد، درون جگر دو رگ وجود دارد که بعد از برش نباید انگل درون آن دیده شود، در برخی موارد بعد از ذبح گوساله یا گاو آهنربایی از درون احشام حیوان یافت می‎شود این آهنربا برای جمع کردن فلزات خورده شده توسط حیوان در 3 ماهگی گوساله به حیوان خورانده می شود تا از یک بیماری دامی جلوگیری شود و جای نگرانی ندارد.

از طرفی داشتن جثه قوی، چشمان براق، پراشتها بودن و پرتحرکی و داشتن پشم و موهای صاف و نرم و لطیف و وجود پوزه مرطوب و خنک از نشانه های سلامتی است.
در دام های سالم غشاهای مخاطی در مخاط پوزه، سوراخ های بینی، چشم و پلک ها، دارای درخشش و صاف بوده و رنگ آنها صورتی کم رنگ می باشد اما در برخی بیماریها نظیر زردی رنگ این مخاط ها تغییر کرده و زرد می شوند.

فروش گوسفند زنده در مرکز دشت مغان با قیمت مناسب انجام می گیرد.

در دامداری شیب سنتر به صورت ارگانیک پرورش می یابند و بدون هیچ داروی هورمونی رشد می کنند. در واقع تمامی گوسفندان زیر نظر دامپزشک و با بهترین علوفه و یونجه و کنستانتره تغذیه می شوند.
پس شما با خرید گوسفند زنده دشت مغان بهترین نوع گوشت گوسفند را صاحب خواهید شد و شک نکنید که هیچ گوسفند پیر و لاغر و بیماری تحویل شما نمی شود. البته تمامی نژادهای گوسفندان چون لری، کوردی، بلوچی، قره گل، مغانی و حتی گوسفند رومانف و نژادهای دیگر توسط دامداری پیام به فروش می رسد.
ما گوسفند همراه باسکول و قصاب را به صورت رایگان درب منزل شما می فرستیم تا از وزن دقیق گوسفند مطمئن شوید و در عین حال قصاب موظف است به صورت رایگان آنرا ذبح کرده و سیرابی آنرا تمیز تحویل شما بدهد.

چند نکته در مورد پرواربندی دام زنده

ا- دام باید از مراکز معتبر تهیه شود.

2- قبل از هرگونه اقدام به منظور پرواربندی باید سلامت دام توسط دامپزشک مورد تایید قرار گیرد.

3- جهت پرواربندی لازم است قرص یا شربت ضد انگل برای پاکسازی انگلهای درونی دام به مدت یک هفته تجویز شود.

4- محوطه گوسفند داری یا گاوداری ضد عفونی شود .

5- آب مصرفی دام قبلا نمونه برداری شده و به آزمایشگاه معتبر ارسال شود تا املاح آن مشخص شود .

6- خوراک مورد نیاز تا آخر دوره پروار بندی باید تهیه و قبل از آن با یک متخصص تغذیه هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

7- برای این منظور باید کارگر ماهر و ورزیده و آموزش دیده در نظر گرفته شود.

8- واکسنهای مورد نیاز دام باید قبلا تهیه و توسط دامپزشک تزریق شود.

9- با توجه به اینکه تغذیه دام 60 الی 70 درصد هزینه را شامل میشود در خرید اقلام غذایی بهترین و ارزانترین باید انتخاب شود.

10- علوفه و کنسانتره به همراه مکملهای معدنی و ویتامینها به همراه نمک و سایر مکملها باید در بالانس نمودن جیره در دسترس باشد.

11- در سیستم پرواری در ایران شرائط 50 به 50 اعمال می شود یعنی 50 درصد علوفه و 50 درصد کنسانتره که این نسبت در حال حاضر برای پروار مناسب نبوده و باید این نسبت به سود کنسانتره تغییر یابد . در کشور ترکیه این نسبت تا 30 به 70 هم مشاهده شده است یعنی 30 درصد علوفه و 70 درصد کنسانتره . ولی بخاطر افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و محدودیتهایی نظیر آن توصیه می شود نسبت 40 به 60 درصد یعنی 40 درصد علوفه و 60 درصد کنسانتره رعایت شود.

12- عمده غذاهای گاو و گوسفند زنده به دو دسته علوفه و کنسانتره تقسیم می شود . در قسمت علوفه ( یونجه – تفاله تر و یا خشک چغندر – کاه- شبدر-چاودار- تیموتی- برموداگراس – و جوی دوسر یا یولاف ) و در بخش کنسانتره ( کنسانتره کارخانجات خوراک دام- جو- سبوس- گندم- ضایات نان-ملاس- دانه ذرت- کنجاله سویا- ذرت علوفه ای – مواد سیلویی )

13- تهیه جیره بر اساس وزن زنده دام می باشد.

14- کوتاهترین فرمول محاسبه ضریب 3 درصد وزن دام زنده می باشد. بعنوان مثال اگر گوسفندی 50 کیلو گرم وزن داشته باشد میتوان از طریق فرمول فوق محاسبات را انجام داد :

50 کیلو گرم وزن زنده گوسفند × 3 درصد وزن زنده = میزان احتیاج روزانه به ماده خشک 5/1 کیلو DM

15 – این فرمول در مور پروار گاو نیز صدق می کند ولی برای گاو شیری باید محاسبات دیگری انجام داد که از حوصله این بحث خارج است.

16- از 1500 گرم فوق 60 درصد کنسانتره و 40 درصد باید علوفه باشد.

17- محدودیتها باید اعمال شود بعنوان مثال در استفاده از اوره باید 1 درصد جبره مصرف شود.

18- غذا باید در 3 نوبت تجویز شود صبح ساعت 6 – ظهر ساعت 1 الی 2 و شب ساعت 7-8

19 – جیره باید به آرامی و در عرض 10 روز بطور کامل تغذیه شود .

20- از مجموع جیره بالانس شده فوق روزانه 250 تا 300 گرم افزایش وزن خواهیم داشت که در ماه افزایش وزنی حدود 8-10 کیلو خواهد بود.

21- آب کافی و تمیز به همراه نمک که بهتر است بصورت سنگ نمک در آخور مصرف شود به همراه مواد معدنی و ویتامینه و دی کلسیم فسفات به میزان 1 درصد جیره حتما در پروار بندی مورد استفاده قرار گیرد .

پخش دام زنده شیب سنتر با سال ها  تجربه و سابقه فروش گوسفند زنده در تهران آماده ارائه ی خدمات به شهروندان عزیز در تمامی نقاط تهران میباشد.