بهترین نژاد گوسفند زنده

بهترین نژاد گوسفند زنده

در این مطلب به بحث درباره بهترین نژاد گوسفند زنده می پردازیم. یکی از حیوانات اهلی و گیاهخوار که انسان ها ازگوشت، شیر،پوست و پشم آن برای مصارفشان پرورش می دهند، گوسفند زنده است.به دلیل تفاوت در نژاد و خصوصیات گوسفندان برای خرید و پرورش گوسفند زنده باید نکاتی را رعایت کرد مجموعه دام زنده دشت مغان با بهره گرفتن از کارشناسان خبره در این زمینه آماده دادن مشاوره به همشهریان گرامی و فروش گوسفند زنده می باشد.

گوسفندنژاد زایشی- گوشتی

1- گوسفند نژاد رومانف: این گونه از گوسفند از شمال شرقی روسیه می باشد. پرورش این نوع گوسفند درآمد بالایی دارد.زادگاه اصلی گوسفند رومانف در دره ولگا شمال شرقی مسکو روسیه می باشد و این گوسفند یکی از بهترین گوسفندان برای بدست آوردن درآمد دارد.

2- گوسفند نژاد مرینوس: اگر قصد گله داری دارید  به دلیل بالا بودن غریزه جنسی از این نژاد خریداری نمایید.نیاز به علوفه ی زیاد ندارد. این نژاد از اسپانیا وارد شده و دارای بدنی لاغر می باشد.

3- گوسفند نژاد رامبویه: زادگاه این گوسفند زنده به فرانسه بر می گردد. پرورش این گوسفند برای پرورش پوشت مناسب نمی باشد.رشد پشم بالایی دارد.

4- گوسفند شال: یک گوسفند اصیل ایرانی می باشد و در منطقه بوئین زهرا پرورش داده می شود. به طور کلی در منطبقه با آب و هوای گرم رشد می کند. از جمله قزوین، سمنان و گلستان اما در مناطق سردسیر مناسب نمی باشد. این گوسفند گوشتی است.

5- گوسفند سنگسری: از گوسفندان گوشتی می باشد و نیز تولید شیر خوب و باکیفیتی دارند. دنبه گوسفند سنگسری بسیار کوچکتر از بقیه نژاد ها است. در قوچ و میش این نژاد شاخ دیده نمی شود. به این دلیل این نژاد  گوسفند را در دسته ی گوشتی و شیری دسته بندی کرد. و از جهت اقتصادی برای پرورش بسیار به صرفه می باشد.

مجموعه دام زنده دشت مغان گوسفند زنده اعزام  قصاب در محل را جزو خدمات خود قرار داده است.

تشخیص گوسفند زنده سالم 

بهترین راه خرید گوسفند زنده از مراکز مورد تایید دامپزشکی است. بزرگترین مرکز خرید و فروش دام زنده در ایران مجموعه ما است. در این مجموعه گوسفند زنده واکسینه و قرص های ضد انگل داده شده است در محیطی بهداشتی نگهداری می شود. تحویل دام زنده در محل یکی از محاسن دیگر این مجموعه است.

شماره تماس: 09195299414 - 09124361322