وزن گوسفند زنده به هنگام خرید

وزن گوسفند زنده به هنگام خرید

وزن گوسفند زنده به هنگام خرید به عواملی متعدد بستگی دارد، از جمله عواملی که بر وزن گوسفند زنده تاثیر می گذارد،  نژاد گوسفند زنده و پرورش دام زنده شرایط محل نگهداری، و تغذیه از موارد مهم می باشد.

وزن گوسفند زنده به هنگام خرید به عواملی متعدد بستگی دارد، از جمله عواملی که بر وزن گوسفند زنده تاثیر می گذارد،  نژاد گوسفند زنده و پرورش دام زنده شرایط محل نگهداری، و تغذیه از موارد مهم می باشد. گوسفند از قدیمی ترین و بهترین حیوانات است، زیرا از گوشت، پوست، پشم و شیر و ... استفاده می کنیم. به همین دلیل  پرورش گوسفند توجیه اقتصادی بالایی دارد  و بیشتر در مناطق روستایی و عشایری به عنوان یک منبع در آمد تلقی می گردد. زمانی که به وزن مورد نظر رسیر به فروش می رسد.

در ادامه به متوسط وزن برخی از  نژاد های مختلف گوسفند زنده می پردازیم:

نژاد گوسفند   وزن بالغ       وزن 6 ماهگی

گوسفند افشاری 66 کیلوگرم      36 کیلوگرم

گوسفند فراهانی 52 کیلوگرم      28 کیلوگرم

گوسفند مهربانی ۶5 کیلوگرم         ۳۵ کیلوگرم

گوسفند سنگسری49 کیلوگرم      25 کیلوگرم

 

با توجه به وزن های بالا پی می بریم که وزن نژادهای متفاوت با یکدیگر فرق دارد، پس در زمان خرید به این نکته توجه نمایید. بزرگترین مرکز عرضه بهداشتی گوسفند زنده دشت مغان یا همان بره طلایی  با یک تیم کارشناسی خبره آماده مشاوره شما عزیزان در زمان خرید و فروش گوسفند زنده می باشد. وزن گوسفند زنده به هنگام خرید یکی از عوامل بسیار مهم است و باید به این نکته توجه شود.

تعیین وزن گوسفند در محل سفارش

مرکز عرضه بهداشتی گوسفند زنده دشت مغان یا همان بره طلایی سابق دام زنده دشت مغان یا همان بره طلایی سابق زمانی که شما سفارش گوسفند زده داشته باشید کافی است با تماس با این مجموعه گوسفند مورد نظر را به همراه باسکول در محل تعیین شده تحویل می دهد، یکی دیکر از مزایای خرید از این مرکز اعزام قصاب در محل می باشد.

بالا بردن وزن گوسفند زنده

یکی از اهداف خرید گوسفند دامداران پرورش آن و فروش آن بعد از رسیدن به وزن مشخصی است. برخی از این افراد برای بالا بردن وزن گوسفند ازراه های نامناسب بهره می برند، این مجموعه از بهترین علوفه برای پرورش گوسفند زنده بهره می برد. در این مطلب به وزن گوسفند زنده به هنگام خرید برای بالا بردن دانش شما عزیزان پرداختیم. اعزام قصاب در محل یکی از محاسن این مجموعه می باشد.